| DaniSL a întrebat:

Am o nelamurire in legatura cu Optiunea Happy Night din pachetul de Internet Home net 4G de la Orange!

O sa pun intrebarea direct pentru ca cei care cunosc foarte bine sa-mi raspunda!

Sesiune pornita si incheiata inseamna doar repornirea routerului?
Din cate am inteles, trebuie sa il repornesc de doua ori, o data la 00 01 si a doua oara inainte de ora 07 00!
Este asa sau m-am informat prost?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesc Orange, și am această opțiune activă pe abonament.
Sesiunea (adică conectarea routerului cu rețeaua) trebuie să înceapă după ora 00:01, pentru a beneficia de trafic necontorizat (până dimineața, ora 07:00).
Personal, intru pe pagina web a routerului (este scrisă pe router dacă nu mă înșel, în partea inferioară) și dau „deconectare", apoi „conectare", nu îl repornesc (mi se pare mai simplu).
După ora 07:00 nu repornesc sesiunea, traficul va fi automat contorizat din sistem.

Sper că te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| DaniSL explică:

Mersi, Ciprian
Deci practic, trebuie neaparat sa incep sesiunea dupa 24 00, dar nu e obligatoriu sa o inchei inainte 07 00, nu?
Scuze, sunt mai greu de cap happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru DaniSL):

Da. Poți încheia sesiunea și după o oră, este ok.