| catalynx a întrebat:

Salutare TPU am o placa de baza care suporta numai harduri ata. (stiu ca e de ras insa atat mi-a permis bugetul). Chestia e ca am un hard pe sata si as vrea sa stiu o metoda prin care sa pot transfera datele de pe acel hard sata pe hardul ata. Orice solutie e bine venita

4 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Da, o placa de baza noua.
Exista si convertor dar costa mai mult decat o placa de baza.
Alta solutie, du-te la un prieten care are din ambele.
Si tu ai HDD pe IDE nu pe ata.

| Seby90 a răspuns:

Http://www.okazii.ro/......-a58320081 Am cautat putin pe google. Uite o solutie.

| DeyCj a răspuns:

Cu calculatorul tău nu prea, dar poţi încerca la un prieten ce are o placă debază ce vede şi sata sau dacă vrei am eu o placă de bază de vânzare, care e acum în Pc dar pe la mijlocu săptămânii viitoare o scot din uz. Dacă vrei detalii dă un privat.