| CristyMinecraft a întrebat:

Am o placa de baza G31D-M7 si imi da un baiat o placa video sapphire radeon hd 7750.
Imi va merge placa video la placa ema de baza?
tinand cont ca placa mea de baza este ddr2
astept raspunsuri >:
pfer funda happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce este atat de greu? Placa ta are 1 x PCI-E x16 Slot probabil 2.0. Placa video are area si ea slot PCI-E x16. Numai ca este in varianta 5.0. Doar frecventa de transfer a informatiei va fi mai mica. In rest, ea va functiona. Placile cu slot PCI-e sunt compatibile in orice slot. Nu va functiona la putere maxima dar undeva la 70% tot ajunge. Succes!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ce treaba are placa video cu placa de baza atat timp cat are PCI-e? Sau nu ati mai invatat ca nu are treaba memoria cu placa video?

| daryus2221 a răspuns (pentru K0sti):

Prin "Sau nu ati mai invatat..." te referi si la mine?

| K0sti a răspuns (pentru daryus2221):

Nu, tu ai scapat! happy