| mariusflorin90 a întrebat:

Salutare TPU am o problema, cand dau sa intru pe yahoo messenger nu se conecteaza si plus de asta am vrut sa intru pe yahoo mail de pe google si imi zice ca yahoo certificates is expired si nu-mi da voie pe nici-un site de yahoo nici macar pe meebo, facebook merge insa nu stiu care ar fi problema si cum as putea rezolva chestia asta, care ma poate ajuta? :-s

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Respectiva eroare apare cel mai adesea cand nu ai data setata corect la calculatorul/laptop-ul de pe care operezi.

| mariusflorin90 explică (pentru Ronnix):

Nu se updateaza ceasul de pe serverul lor time.windows.com, acum vreo 2 saptamani am resetat biosul scotandu-i bateria afara, trebuie sa setez ceva din bios ori schimb windows-ul? thinking

| mariusflorin90 explică (pentru Ronnix):

S-a rezolvat :-D era de la ceas precum ziceai;-) trebuia sa setez anul si ziua, ca eu cand mi-am resetat biosul nu am setat decat ora iar mai inainte cand mi-ai spus de ceas m-am uitat cu mai mare atentie acolo in dreptul ceasului si am observat ca nu era setat anul si ziua, acum merge...in sfarsit, merci tare mult;-)

| Ronnix a răspuns (pentru mariusflorin90):

Nu-i nevoie o reinstalare a windows-ului pentru o asa problema minora. Tot ce trebuie sa faci este sa te asiguri ca data si ora sunt corecte, iar mai apoi, pentru orice eventualitate, curata si setarile curente ale SSL-ului din IE.
Start -> Control Panel -> Internet Options, click pe tab-ul Content, iar mai apoi pe Clear SSL state. Inchei totul cu OK.