| SoulPain a întrebat:

Salutare TPU am o problema cu calculator-ul meu! atunci cand il pornesc nu arata nimic pe monitor am desfacut fiecare componenta din carcasa si le-am pus la loc (nici una nu era arsa) m-i-am si luat o placa video noua dar tot asa
specs
i3 3220T
MSI H61M-P20(G3)
amd hd 5770 oc
gigabyte geforce gt 710
hard drive seagate 500GB
ssd seagate 500GB

Răspuns Câştigător
| PaulSergiu a răspuns:

Este posibil ori că sursa sa nu îți ducă configuratia ori ca placa de baza sa fie moarta sau display-ul sa fie mort

8 răspunsuri:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Daca te pricepi la componente e bine dar daca esti incepator ai grija ca ceva nu e pus bine la locul lui

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un service de pc-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

încearcă monitorul și cablul

| RAY a răspuns:

La service cu el

| SoulPain explică (pentru RobertG101):

Evident nu sunt un incepator

| SoulPain explică (pentru PaulSergiu):

Cel mai probabil placa de baza caci sursa imi merge (am pc-ul de mai mult timp nu e nou)

| SoulPain explică:

Aparent era de la acea baterie de pe placa de baza multumesc de ajutor