| Alex195 a întrebat:

Am o problema cu HDD-ul la pornirea windowsului dureaza aprox. 1.5-2 min pana citeste fisierele de pe el (mentionez ca are aprox 2 luni de cand l-am achizitionat), si m-ai sunt momente cand pur si simplu imi dispare cand incerc sa rulez un jocuri, programe de pe el (de cele m-ai multe ori se blocheaza jocul aprx 1 min. dupa care isi revine), trebuie sa dau restart la pc pentru al recunoaste din nou. Ce as putea face?(dace se m-ai poate face ceva, sau trebuie sa il duc la garantie?) Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Hdd ul se verifica usor incercand da reinstalezi windowsul, daca la instalre da erori e dus dar sa stii sigur ca ai windowsul bun

| Alex195 explică (pentru marinaru777):

Windowsul il am pe ssd

| marinaru777 a răspuns (pentru Alex195):

Daca ai ssd de ce nu cumperi un rack pentru hdd ceva de genul asta
https://m.emag.ro/......DYC494BBM/
SI un hdd 1tb

| Alex195 explică (pentru marinaru777):

Pai am deja ssd de 120 gb (windows si programe) + un hdd 1tb(jocuri) - problema este la HDD nu la SSD