| Mandeliu a întrebat:

Salutare TPU, am o problema cu laptop-ul meu Asus K55VD SX660D. Am vazut ca nu mai functioneaza alimentarea. Adica, bag mufa in el si nu se mai incarca. Mi-a mai facut figuri pana acum cu acumulatorul asta, si mergea uneori numai in anumite pozitii in mufa, trebuia sa misc capul de la acumulator in mufa cumva ca sa incarce. Si, acum, ghinion, nu mai merge. Laptopul porneste normal pe baterie, cum ar si trebui de fel. Acum, va intreb ce as putea sa fac? Am mai avut acum 2 ani si jumatate o problema cu acumulatorul original, si am luat unul de la hama care se potrivea, si acum iar. Sa fie de data asta de la mufa sau de la acumulator? Daca e de la mufa, ce as putea face ca sa il repar singur? L-am mai deschis pana acum si stiu cum arata pe dinauntru, dar nu m-am atins de alimentare, sa o deconectez de la placa de baza sau ceva de genul. Si daca n-am ce face, niste sugestii pentru niste service-uri de calculatoare in Galati? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DaniTDCI a răspuns:

Ma gandesc ca nu mai ai garantie la el, asta daca l-ai cumparat din magazin, iti recomand sa il duci undeva la un service de pc=uri, nu te costa mult maxim 20 lei, vor desface mufa sa o verifice, periile alea micute din mufa nu mai fac contact funda?