| SanduAndreiXtr00 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu Toshiba Satellite l50-b-1vx. Faza e ca atunci cand incerc sa imi instalezi windows-ul cu un stick butat sau un dvd, nu vrea nicicum sa o ia. Intru in bios, selectez stick-ul iar windows-ul porneste normal. Stie cineva de ce se intampla acest lucru? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intai formateaza partitia nene, dupa care te apuci de instalat! Greu...
In plus, stick-ul nu prea pare a fi bootabil!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Cum formatezi tu partitia daca nu poti boot-a dintr-un stick sau dvd?

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti, daca le faci cum trebuie! Ai vazut tu calculator sa nu booteze de pe unitatea optica? Doar daca e defecta sau CD/DVD prost facut!

| gelu1970 a răspuns:

Dezactiveaza in bios optiunea "security boot"