| vasy23 a întrebat:

Am o problema cu PC-ul. De ceva timp acesta merge din ce in ce mai greu. Un exemplu ar fi ca paginile web nu functioneaza bine. Cand joc SA-MP, procesorul ruleaza in 100%, iar cand pun jocul in bara de start, acesta ruleaza in 50%, nu pot intra pe 2 conturi de SA-MP, deoarece imi merge foarte greu si nu pot face mai nimic pe ele. Porturile USB, nu functioneaza corespunzator, iar daca incerc sa conectez camera web, aceasta nu este ientificata de PC, dar pe alte calculatoare functioneaza perfect. Aici puteti vedea ceea ce am mentionat in exemplele de mai sus: http://imgur.com/a/o3Zg8
Acestea sunt componentele PC-ului meu: Calculator Mini-Tower Dell Optiplex 755 Intel Core 2 Duo 3GHz, 4GB RAM DDR2, 250GB HDD, DVD-RW + placa video nVidia GT 630 2GB 128bit, iar sistemul de operare este Windows 7 Ultimate. Tin sa mentionez ca am reinstalat windows-ul de foarte multe ori si nu cred ca este de la el.
Intrebarea mea este: care este problema PC-ului, procesorul sau placa de baza?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Memoria, posibil!

| vasy23 explică:

Am uitat sa precizez ca dupa ce inchid PC-ul, dupa o perioada de timp se aprinde singur pentru 2-3 secune, iar apoi se opreste singur.

| vasy23 explică:

Nu e de la memoria RAM. Am folosit Windows Memory Diagnostic si nu are nimic.