| MortalX a întrebat:

Salutare TPU, am o problema destul de "ciudata"...
Folosind un adaptor "DVI-I la VGA" monitorul nu are rezolutia corecta (in loc de 1680x1050 este 1600x1200). De asemenea, monitorul este generic PnP, insa windows-ul imi spune ca e non-generic...
Am incercat tot ce am vazut pe internet, insa nimic nu a mers...

Orice ajutor este apreciat.

2 răspunsuri:
| PPVali a răspuns:

Monitoarele si placile video suporta si ele anumite rezolutii. Ai verificat specificatiile tehnice?

| MortalX explică (pentru PPVali):

Am folosit monitorul si cu alte pc-uri fara probleme de genul...
Iar placa video suporta pana la 2K... (are si DisplayPort)