| adr a întrebat:

Am o problema destul de mare si considerabila cu un iPhone 4. L-am cumparat de pe un site de licitatii din Romania, iar cand mi-a sosit coletul am observat ca avea Passcode pe el. Am zis ca nici o problema, ii reinstalez softul, jailbreak si totul va fi ok.
Am incercat sa-i pun diferite versiuni de soft dar singura care a mers a fost 4.1.
I-am facut jailbreak dar degeaba, trebuia sa selectez si optiunea Boot teathered. Dupa ce am selectat optiunea asta a mers telefonul in jur de 10 minute dupa care s-a inchis. Dau iar sa booteze teathered si observ ca nu se mai aprinde display-ul telefonului. Se aude cand suna telefonul, se aude cand mi se deschide, dar nu se vede nimic. Am cautat 2 zile pe internet niste eventuale probleme si solutii, dar nimic. Am incercat toate variantele : reinstalare soft, repair boot, power + home pentru 20 de secunde, DAR NIMIC. Tin sa precizez ca am pus soft-uri pe in jur de 50 de iPhoane dar la nici unul nu am dat de problema asta. La absolut toate telefoanele am reusit cu succes instalarea.
Este posibil sa se fi stricat display-ul? Telefonul pare nou nout deci nu cred ca a fost scapat pe jos sau alte chestii...
Efectiv nu stiu ce sa-i mai fac.

Daca stiti cumva vreo eventuala solutie, va rog din suflet sa ma ajutati...

6 răspunsuri:
| ionutzuck a răspuns:

Pai daca se aude cand suna si se deschide atunci inseamna ca display-ul este stricat, garantie nu ti-au dat la el?

| express11 a răspuns:

Ai luat teapa!

| adr explică:

Ma indoiesc ca s-a stricat, is destul de rezistente display-urile astea. Este o metoda de a reseta display-ul, dar nu o stiu. N-am ce garantie sa primesc.nu intelegi ca l-am luat de pe site de licititatii?

| adr explică:

Ii rog pe cei care nu sunt in tema, n-au vazut in viata lor asa ceva, n-au idee cum functioneaza, sa nu se mai bage in discutie degeaba. Astept solutii concrete.
O duminica placuta

| adr explică:

Nimeni nu stie? va rog mult am nevoie de ajutor