| Rush a întrebat:

Salutare TPU, am o problema la pc, de curand mi s-a stricat sursa(nu mai pornea nimic), am schimbat sursa, dar tot are o problema, nu merge monitorul, am incercat cablul, e ok, am testat monitorul pe altceva si merge, si ma intreb de la ce poate fi, placa de baza e ok, si despre placa video nu sunt sigur dar sigur stiu ca nu s-a ars sau alta defectiune tehnica.
Intrebarea e, ce ar putea avea?
E posibilitatea sa nu fie sursa foarte buna dar alta nu am si inainte sa schimb ceva as vrea sa am o idee cu ce sa incep.

5 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Salutare! In primul rand incearca o resetare de BIOS. Scoti bateria aceea argintie de marimea unei monezi de 50 de bani si o pui la loc dupa 20-30 de minute. Daca tot nu merge, verifica placa video pe alt calculator. Succes!

| Rush explică (pentru alexmircescu13):

Multumesc, o sa incerc.

| AgathaRo a răspuns:

Daca se strica sursa de obicei se duce si placa de baza odata cu ea. Vezi daca e bagat bine in socketul din placa de baza.

| CaterincaMaxima a răspuns:

Aruncale la gunoi.

| CaterincaMaxima a răspuns:

Sa nu te plictisesti prea mult