| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema, mi-am cumparat un laptop ASUS X540L fara windows instalat cu FreeDOS. Problema este ca am ptimit windows pw DVD, dar nu imi apare optiunea de bootare. Am tot cautat si pe google si pe Youtube cum sa fac din DOS si nu merge. Atunci am incercat sa instalez un windows 7 de pe stick bootabil, stickul cu windows-ul sunt bune, le-am tot folosit. Dar pe acest laptop cand dau instal si ajung la partea cand trebuie sa fac partitiile nu imi detecteaza hardul. Nu stiu ce sa mai fac, am tot intrat sa incerc sa schimb optiunile de bootare, dar nu reusesc sa bootez nici DVD-ul original cu windows si nici cwl de pe stick.

8 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Formateaza hdd

Răspuns utilizator avertizat
| laurentiu442 a răspuns:

Nu știi tu eu am făcut de o grămadă de ori și eu am la fel ca tine
Uite cum faci bagi usb și ții apăsat pe F2 până apare aia după te duci la save &exit și selectezi jos windows vezi care e și te îndrumă el