| Alexandruui a întrebat:

Am o problema. Nu pot urmari nici un videoclip mi se blocheaza. va dau un exemplu pe youtube:
Cand dau play la ceva mi se incarca cateva sec dunga aceea alba si dupa aia sare pana la sfarsit. si de acolo de unde a sarit mi se blocheaza. si cand mi se blocheaza nu-mi arata ca se incarca sau ceva. Imi da pur si simplu stop!

Asa face peste tot nu numai pe youtube. si pe trilulilu. peste tot! ce pot facee?

Am dezinstalat Adobe flash player l-am reinstalat am dat retart la calculator. Eu folosesc Google Chrome. pe windows XP

DAU FUNDA! ajutati-ma VA ROG!

8 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Opreste toate aplicatiile care au legatura cu internet-ul. Ele mananca latimea de banda. In mare parte, peste tot gasesti videoclipuri in HD 720p sau 1080p. Astea ocupa cel mai mult latimea de banda. Poate ai observat cand dai la 240p, are o calitate slaba videoclipul, si la imagine si la sunet, dar nu se blocheaza deloc. Tocmai de aceea are calitate proasta a imaginii si a sunetului, pentru ca nu se mai transporta asa de multe date prin internet la browser-ul tau. Sa zicem ca este un continut mai mic. Daca opresti aplicatiile ce au legatura cu internet-ul si lasi doar browser-ul s-ar putea sa mearga.

| AlexCătălin21 a răspuns:

Ai grija sa ai o conexiune buna, cea mai noua versiune flash, si ar fi mers mai bine daca ai fi avut 7; oricum te sfatuiesc sa folosesti Opera, e cel mai bun.

| Alexandruui explică (pentru AlexCătălin21):

Am updatat Flashul. In nici un cazz nu merge! nici pe internet explorer nicaierii. EU cred ca e ceva din Calculator..CRED

| AlexCătălin21 a răspuns (pentru Alexandruui):

Ar trebui sa treaca, rareori cand am semnalul slab si mie imi face asa.

| Haney a răspuns:

Conexiunea este ta este slaba.sau ai descarcat o muzica un joc si tia-u luat din gigabaiti

| Alexandruui explică:

Am gigabytes in D. conectiunea nu e slaba. intru pe o pagina imediat se deschidee am descarcat o melodie imediat! Nu e faza la conectiune

| Alexandruui explică:

SI in C am gigabytes tongue