| hibridboy a întrebat:

Salutare TPU am o problema urgenta
detin un iphone6(simplu) si eram la ora de sport jucam fotbal iar telefonul il aveam in buzunar
m-am aruncat dupa minge (in sala de sport)
si am cazut pe el atunci s-a inchis si de atunci nu s-a mai deschis ce pot face?

1 răspuns:
| danutz2006 a răspuns:

Salut,
Vezi daca este inchis sau daca nu cumva este doar display-ul spart sau are o alta buba.
Poate ca telefonul merge dar de la lovitura s-a desprins in interior ceva si nu se mai aprinde display-ul.
Mergi cu el la un service si te lamureste.

| hibridboy explică (pentru danutz2006):

Nu se deschide am incercat sa sun de pe alt telefon si nu functioneaza trebuie sa fac rost de un alt cablu si sa incerc sa il bag la pc sa vad daca se incarca sau daca il recunoaste