| anonim_4396 a întrebat:

Am o sursa FSP Raider de 750wnoua. Ea produce un zgomot de 35-40dB. Masurat cu vreo 4 aplicatii de masurare a dB si telefonul tinut in locul unde stau eu la birou. Intrebarea mea: e normal? Mie mi se pare ca e un pic zgomotoasa. Sau am eu pretentii prea mari si ceea ce vreau eu, adica sa nu se auda nimic, nu se poate? Pareri va rog. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Inseamna ca-si face treaba. Eu am acelasi model doar ca de 650W. Daca stai cu urechea pe ea normal ca e zgomotoasa. La mine tot in jur de 35-40 are, dar abia o aud, si deloc cand am castile pe cap.

1 răspuns:
| YahWav a răspuns:

In cel mai rau caz, poti merge sa ti-o schimbe zic eu.
Dar e destul normal, plus ca am vazut ca e un model ok, recenzii si comentarii, bune. Uneori se intampla ca unele bucati sa mai aibe si anumite hibe de genul.