| Alepa a întrebat:

Salutare TPU, am o tableta Allview viva h8 si are spatiul de 8GB. Am observat ca acest spatiu este impartit in doua. Memorie Interna si memoria tabletei. Problema este ca nu pot folosi memoria tabletei.

Răspuns Câştigător
| antimulte a răspuns:

Este blocat OEM, acolo e stocat sistemul de operare si nu te lasa sa stergi ceva din greseala, e ca o protectie.

1 răspuns:
| Mirel1337 a răspuns:

În respectiva memorie este stocat sistemul de operare, cu toate aplicațiile sale (inclusiv jocuri), de aceea nu-l poți folosi.