| iName a întrebat:

Salutare TPU
am placa de baza asrock n68c-u-ucc(unlock cpu core)
http://www.emag.ro/......N68C-S-UCC
procesor athlon II x3 450 3.20 ghz si vreau sa il "deblochez"
am citit pe forumuri si vad ca se poate.numai mie nu imi merge
cand dau optiunea "UCC" si dau save sa ies din bios mi se stinge calculatoru si dupa porneste dar ecranul ramane negru.
daca ati putea sa ma ajutati as fi recunoscator
mutlumes

1 răspuns:
| florin1979 a răspuns:

Fa update la bios, daca nici asa nu merge, se poate ca procesorul tau sa aiba acel nucleu deblocabil....defect! si te chinui degeaba! si eu am un procesor x4 960T si nu il pot debloca in 6 nuclee, ci doar in 5!