| just4ecko a întrebat:

Am revenit cu o intrebare.

Am un laptop, dar nu am incarcator la el.
Incarcatorul laptopului a fost de 19.0V - 4.74A

Pot folosi un incarcator de 20V - 2.25A?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Catabtr23 a răspuns:

Diferenta este mica la V, dar nu-ti recomand sa folosesti un incarcator cu voltaj mai mare decat cel dinainte.

| just4ecko explică (pentru Catabtr23):

As putea sa il folosesc doar pentru a proba ceva?

3 răspunsuri:
| Catabtr23 a răspuns:

Nu, diferenta de 1 V poate nu-ti va afecta mult laptopul, dar incarcatorul are un amperaj de 2.25A. Ca sa poti folosi un incarcator in locul celui original, va trebuie sa ai un incarcator care sa aiba voltaj asemanator si un amperaj egal sau mai mare cu cel original. Amperajul cel pe care vrei sa-l pui tu e prea mic, nu incerca sa il conectezi.