| alexgeo000 a întrebat:

Salutare tpu.Am si eu intrebare legata de calculator, nu pot sa instalez nici un windows imi da o eroare dupa ce trec de partiti ajunge la 9% si dupa imi da o eroare si nu stiu ce sa-i fac (0x80070570) si imi zice ca fisierele sunt corupte sau lipsesc am win 10 nou cu licenta si memori de 1tb.Va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa-i mai fac.

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai memorie de 1T cred ca glumesti, poate hardu este de 1 T nu memoria.Probabil ca ai hardu defect daca nu te lasa. Daca nu te lasa sa instalezi nici un wind ori e hardu de vina ori wind este de vina, ori nu te pricepi tu sa instalezi.Deci daca spune ca lipseste ceva, inseamna ca wind nu-i cum trebuie. Spui este nou de unde anume? Nou pentru mine inseamna ca e de la magazin, altfel nimic nu-i nou.

| alexgeo000 explică (pentru relian):

Da scuze la memorie m-am referit la hard si win este cu licenta cu garantie e bun ca l-am testat si pe alt pc si functioneaza perfect cred ca cum ai zis tu ca nu e bun hardu este posibil.Multumesc pentru raspuns

| LPCTSTR a răspuns:

Ai formatat partitia pe care instalezi win?

| alexgeo000 explică (pentru LPCTSTR):

Da am format tot ce trebuia ca la carte dar nu vrea de nici un fel

| JackR a răspuns:

Incearca una din metodele de aici: https://www.reginout.com/......ws-10-8-7/