| carhartt a întrebat:

Am si eu o intrebare, deci, eu sunt in Romania si vreau sa comand de pe eBay o pereche de adidasi care pe eBay costa 42 dolari.

Vreau sa va intreb, daca o sa comand acei adidasi prin posta sau prin curier o sa trebuiasca sa platesc taxe vamale sau taxe de transport, si daca da, cam cat ar fi? Cam cat ar trebui sa platesc tinand cont ca valoarea produsului comandat eswte de 42 USD!

Astept raspuns! Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Din cate imi dau eu seama nu ai cont pe ebay! poate nici pe paypal! eu avand cont si stiind ca sunt din Romania, cand ordonez licitatiile imi arata transportul pana in Romania cat este! dac ca sa comanzi iti trebuie cont pe ebay, paypal, si unul bancar care sa-l confirmi pe paypal, abia apoi vei putea cumpara! si e destul de complicat! mai bine gaseste pe cineva care are deja aceste conturi, si ii dai banii sa-ti comande el! baftaaa!

| PinkPanther a răspuns:

Cred ca o sa platesti taxele de transport, cele vamale nu cred, ar trebui sa gastesti detaliile astea pe site-ul respectiv

| auroraa a răspuns:

Pai uitete daca la acest produs este activat free shipping (scrie undeva pe acolo) daca scrie nu vei fi nevoita sa platesti, dar daca nu undeva 10% din pret vei plati happy sper ca te-am ajutat, papa

| liviufirst a răspuns:

Deci, cum sta situatia, in general:
1. taxele vamale se aplica pentru colete cu valoare declarata mai mare de (parca)45 euro(aici nu-i cazul).
2. taxele de transport se calculeaza in functie de greutate si distanta.
In cea mai mare parte din cazuri, pe ebay, nu vei gasi cu taxe incluse...dar inainte de a da click-ul de confirmare, vei sti cat ai de plata.

| valdevici a răspuns:

Eu daca as fi in locul tu nu mi-as cumpara de acolo... Poti incerca site-uri din Romania, care au produse super ieftine, iar unul care ti-l recomand este http://www.ultimo.ro

| Gabi_Manu_1983 a răspuns:

Www.adidasitari.ro the best calitate pret, recomand