| 28cosmin a întrebat:

Am și eu o întrebare la voi:
Care este cel mai bun browser web pentru Windows ținând cont că folosesc Windows 10 Pro dintre Google Chrome și Firefox? Am văzut acum că Google Chrome folosește cele mai multe resurse din calculator/laptop.
Iar dacă nu ar fi să aleg dintre cele două menționate mai sus, pe care mii le-ați recomanda pentru folosire și instalare?

Cel mai bun răspuns va primi cu siguranță fundă!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa mine sunt cam la egalitate, asa ca poti alege oricare dintre ele. De altfel eu le-am instalat pe ambele, desi folosesc mai mult Firefox.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu faci chestii de programare e irelevant. Chrome se misca ceva nai repede

| flixbuster a răspuns:

Poti folosi si Edge. Oricum in curand si acesta va fi baza pe Chromium (proiectul open source pe care este construit Chrome).

Pentru moment Edge Chromium este in teste:

http://www.theverge.com/......e-download

Răspuns utilizator avertizat
| SomethingFunni a răspuns:

Chrome.

Nu cred ca exista probleme de compatibilitate intre OS si browsere decat daca folosesti ceva dubios gen vechiul LFTA. Nu trebuia sa mentionezi OS-ul.

| MihaiPavel21 a răspuns:

Salut!

Eu îți recomand să alegi Google Chrome pentru că este cel mai popular și cel mai utilizat browser la nivel global. Aproximativ 70% din utilizatorii de Windows din toată lumea folosesc Google Chrome și sunt mulțumiți de el.

| Mihai1499 a răspuns:

Eu în general foloseam Chrome, pentru că avea modul Incognito și nu aveam Istoria căutărilor (avea tendința de a-mi recomanda știri sau videoclipuri similar cu ce căutasem zilele trecute și uneori nu mă interesau)

Ce folosesc acum e DuckDuckGo. E un sistem de căutare criptat, spre deosebire de ce are Chrome, și sunt destul de satisfăcut. Are motorul de căutare propriu și funcționează altfel totuși, deci ai atenție.

Și încă ceva. Dacă consumă mult... Mai stinge-l când nu-l folosești. Nu-l lăsa să funcționeze în fundal.

| Vacarescu_Adi_1975 a răspuns:

Crome ruleaza mai rapid se deschide mai repede

| ungandfr a răspuns:

Google chrome, cu siguranta cel mai bun! Recomand! Tocmai de acei foloseste cele mai multe resurse!