| ardei795 a întrebat:

Salutare, TPU! Am si eu o intrebare... o alta intrebare laughing
Aveti idee daca exista placi de baza pe socket 1151, cu suport de memorie DDR3 care suporta tehnologia SLI? Ca mi-a venit ideea sa leg doua placi video GTX 1050 pentru mai multa performanta si nu am de gand sa arunc memoria de 8 giga. Sau daca piata e atat de zgarcita si nu exista, pot fi alte optiuni pentru SLI pe DDR3?

Răspuns Câştigător
| peperonies a răspuns:

Nu toate jocurile scaleaza cu sli. vinde placile si ia-ti un 1060.

4 răspunsuri:
| Dumbi a răspuns:

Alta intrebare. Numai bine iti iei ceva mai bun decat 2 1050?

| ardei795 explică (pentru Dumbi):

Am deja un 1050 si vreau un upgrade, dar nu mi-e comod sa il arunc. Pana la urma, varianta lui peperonies e destul de buna, chiar daca trebuie sa o vand big grin

| peperonies a răspuns (pentru ardei795):

1050 si 1060 nu suporta SLI sad. de la 1070 in sus merge.

| ardei795 explică (pentru peperonies):

Exact, aseara am vazut si eu happy