| AlexBoy88 a întrebat:

Am si eu o problema cu Hard-Disk-ul de la calculatorul meu sau ma rog daca e o preoblema.
Azi l-am dat jos din carcasa ca am vrut sa il mut mai sus in carcasa si am observat ceva ciudat: l-am miscat usor in mana si se aude in el ca si cum ar avea nisip ca sa zic asa...
Ideea e ca el merge perfect doar ca nu stiu daca e normal sa se auda asa in el.
Este un: Western digital caviar blue 500gb 16mb 7200rpm sata3.
Va rog sa ma lamuriti si pe mine.

2 răspunsuri:
| Rexozaur a răspuns:

Daca merge perfect lasa-l asa...nul zdruncina ca o sa ii zgarii platanele...depinde cum l-ai miscat posibil sa se si invartit platanele

| AlexBoy88 explică (pentru Rexozaur):

Am mai citit pe net si am aflat ca unele modele un un saculet cu granule pentru umiditate intr-un compartiment al hdd-ului...