| YoMsG a întrebat:

Am si eu o problema cu pc.Cand il aprind se aude un zgomot foarte rau si tare, dupa ce se aprinde cand apare dekstop-ul se opreste.La inceput am crezut ca-i de la procesor, am ascultat mai bine si am observat ca-i de la sursa. Am curatatot si praf si tot asa face.E pe duca?

3 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Ventilatorul sursei e de vina! Mai precis rulmentii/lagarele sunt praf! O inlocuire a ventilatorului care o poti face personal te costa daca ai ventilator nimic dar daca il cumperi cam 30-5o lei.

Vezi la un prieten o sursa defecta cu un ventilator bun!

| AdrenalinTm a răspuns:

Poate ti sa descentrat ventilatorul de la sursa sau iti agata fir la cooler procesor uitete mai atent

| Velea_Georgian_1998 a răspuns:

Nu,trebui sa-i stergi toate piesele de praf si sa le verifici(rami, placi, procesor etc.)si schimba-i sursa....sau mai bine du-te la cineva din apropierea ta si prezintai problema.