| FakeJoker a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema, de cate ori descarc ceva imi pica internetul, de la Telekom, am 1gb viteza si nici nu ma bucur de ei, daca descarc ceva mai mare si trece viteza de 5-10mb gata a picat. Trebuie sa ii dau disable si re-enable la Local Area Connection. Sau daca dau diagnose, imi zice "the default gateway is not available" am sunat la ei, mi'au facut o sesizare, nu stiu ce setari au facut ei, a mers doua zile apoi iar a luat-o din loc.
Daca aveti idee ce poate fi de vine, cablul de internet? Placa de baza, e de la ei, de la mine, habar n-am.
DAU FUNDAA!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Se înâmplă asta prin cablu sau wifi?

| sierra1 a răspuns:

Placa de rețea este de vitegă mare (tip 1000 Mbps gigabite)?

| FakeJoker explică (pentru sierra1):

Da, este placa integrata in cea de baza, model gygabit ga-78lmts2pt.