| Alex_Rotaru_1996 a întrebat:

Am si eu o problema in legatura cu internetul pe mobil de la orange.Anul trecut mi-am luat un Samsung Galaxy Mini si chiar dupa ce l-am luat mi-am activat o optiune Multimedia de la Orange ce imi oferea 100 MB si navigare nelimitata in portalul Orange.Problema e ca nu puteam sa intru decat pe pagina lor de start si pe facebook.Am zis sa astept sa treaca optiunea si dupa ce imi expira imi activez alta insa nici pana in ziua de azi nu mi-am mai expirat optiunea si nici nu pot sa o dezactivez sau sa activez altceva.

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Pentru informatii si date complete despre optiuni poti vizita pagina www.orange.ro.
De asemenea iti sta la dispozitie de luni pana vineri intre 9-20 si sambata de la 9 la 18 Serviciul de Date la numarul gratuit 408 cu informatii despre optiuni de date.

Cu prietenie,
Orange Helper

| haked a răspuns:

Si ce vrei tu sa configurezi telefonul la cartela de retea? configureaza manual e simplu!

| optzeci a răspuns:

Poti dezactiva optiunea apeland *100# sau luand legatura cu cineva de la Serviciul Clienti 444.

Probabil ai o optiune care se reactiveaza lunar daca ai suficient credit.

Daca vrei sa pastrezi optiunea si sa iti setezi corespunzator telefonul poti utiliza tutorialul de mai jos, setarile fiind la fel cu cele de la Galaxy S:

http://www.orange.ro/......t/iq/16661