| CatalinFTW a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am formatat pc-ul ieri si desi am instalat toate driverele si am facut majoritatea update-urilor (fara cele de la windows), nu ma pot juca mai nimicsad Am descarcat Sleeping Dogs, Train Simulator 2015, MotoGP 2015 si niciunul din cele 3 jocuri nu-mi merge... La fiecare, cand incerc sa-l pornesc, imi da o eroare ca-mi lipseste un anumit "dll" ( nu acelasi la fiecare joc ). Mentionez ca-mi merg doar 2 jocuri, Euro Truck Simulator 2 si Fifa 15. De asemenea, am componente foarte bune deci nu asta este cauza ( 8gb ram, AMD 7850 sapphire 2gb, Intel core i5 2500k, 3.3 ghz ) De asemenea, inainte sa-l formatez, mergea perfect Train Simulator 2015. Are cineva vreo idee din ce cauza se intampla asta si ce-as putea face? Multumesc anticipat happy Funda! happy

2 răspunsuri:
| Moraru_Claudiu_Remus_1976 a răspuns:

Vezi ca majoritatea jocurile percum GTA 5 si Assasins Creed Rouge cer windows pe 64 si sa fie de la windows 7 in sus.Alta problema sunt driverele.Recomand folosirea unui program special pentru gasit drivere 3dp chip dar tu poti folosi si altul daca doresti.Alta problema ar fi ram-ul pe care nu l-ai mentionat cat de mare e.Majoritatea cer peste 4 GB.Cam atata pot spune.Mai recomand si cumpararea jocurilor deoarece ai suport online dar si primesti programele necesare. Sper ca am fost de folos si sper sa rezolvi problema.O zi buna.

| CatalinFTW explică (pentru Moraru_Claudiu_Remus_1976):

Salut. Am mentionat ca am 8gb ram. E adevarat ca n-am precizat ca am windows 7 ultimate, 64 biti. Fifa 15 e singurul joc care e cumparat, restul sunt piratate dar ma pricep sa pun si crack-ul, si asta zic, ca inainte imi mergeau toate dar acum. habar n-am ce s-a intamplat. O sa incerc faza cu 3dp chip. Multumesc pentru sfaturi happy