| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema pe care nu o inteleg. Am un card la banca Raifeissen Bank.
Cardul este făcut cu acordul părintelui meu deoarece nu am împlinit încă vârsta de 18 ani.
Problema este următoarea, in momentul in care am o sumă de bani și nu ma folosesc de ea un anumit timp ma trezesc după o lună să zic că din 350 de lei spre exemplu mai am 328.
Un exemplu ce mi s-a intamplat recent este următorul.
Acum câteva zile mi-am depus o sumă de bani apoi după câteva zile mi-am cumparat ceva si am platit cu cardul.
Stiind suma pe care o am în cont nu mi-a trecut prin cap ce urma să se întâmple.
În a treia zi m-am gândit să verific soldul si am constatat că din sumă pe care o aveam depusă si in afara de ce platisem cu câteva zile în urma am observat ca aveam cu 20 de lei mai puțin decât trebuia sa am în afara de ce platisem zilele trecute.
Nu inteleg care este problema deoarece cand am făcut contractul acolo specifică clar faptul că nu am niciun comision fie ca plătesc cu cardul fie ca scot bani de la diferite bacomate.
Ati putea sa imi dati o explicație?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la bancă si intreaba i pe ei, poate ca sunt comisioane ascunse de administrare card. Numai ei stiu exact.

| mihai69 a răspuns:

Banca trebuie să-ți dea explicații, nu noi.
Cere un extras de cont. Comisioane sunt și pentru întreținerea contului, nu doar pentru activități curente.