| JohnnY93 a întrebat:

Am si eu o problema... tocmai ce am instalat windows xp sp 3 pe un pc de al meu... si nu imi merge sunetul. Mentionez ca mie mi se instaleaza toate driverele automat ( video, sunet, retea), dar de data asta sunetul a ramas neinstalat. Ce as putea face?!

8 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Verifică în devicemanager și asigură-te că nu apare un semn de întrebare cu galben în dreptul device-ului audio.
O cauză probabilă ar fi că din cauza uzurii cd-ului(zgârieturi, etc) executabilul ce conține driverele să fie corupt datorită erorii de citire.
Dacă totul e în regulă în device manager încearcă să faci un update la driver, descărcând de pe net ultima versiune.Succes

| RB26DETT a răspuns:

Descarca srs audio ceva de genul, cred ca e un driver.

| georgedanielc a răspuns:

Ce placa de baza ai?

| MaskedMan a răspuns:

Frate Si eu am avut problema asta dar pe Win 7 uite ce am facut eu am downladat Realtek High Definition Audio driver.Iti dau 2 linkuri alegi tu frate(nu are virusi sunt incercate de mine): http://download.cnet.com/......88584.html Si http://www.filehippo.com/download_realtek_high_definition_audio_xp/ (Til recomand pe acesta nu conteaza ca scrie win 7 doar tragel ca functioneaza) Funda?

| JohnnY93 explică:

Claudiugavrea stiu ca pe windows xp driverele nu se instaleaza automat, dar pe acest pc pe care il am se instaleaza totul automat exact cum am spus mai sus asa l-am cumparat de nou...
In device manager imi arata ca si cum nu e instalat si de aia intreb ca driverul se instaleaza automat. Windowsul este bun deoarece eu am 5 pc-uri si pe toate am acelasi windows. decat la asta mi-a facut figura acum. Posibil sa fie de la bluetooth ca din bara imi apare in loc de vol pc. ului vol bluetooth-ului

| JohnnY93 explică:

Gigabyte awrdacpi

| JohnnY93 explică:

Gata am rezolvat. Problema era driverele windows-ului sp3 le-am dezinstalat si voila merge sunetul. Ms mult la toti.

| Claudiugavrea a răspuns:

Incearca sa il reformatezi iarasi. sau poate e pe mut din bara sau asa ceva big grin
Si vezi ca pe Windows Xp driverele nu se instaleaza automat ca pe 7 tongue