| Alexandru_Ionut_2001 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu un telefon Allview x2 twin la care i-am spart putin din touchscreen si numai functioneaza. Se poate schimba touchscreen?

Din cate am auzit este un telefon capsulat si unerori touchscreenul este lipit de display si nu se poate incolocui. Cine stie daca asa este la acest telefon il rog sa imi rapunda! Multumesc!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Se poate, dar nu stiu daca merita.
Il duci la un service si-ti vor spune cat te costa.
Poate reusesti sa-l dai de piese si platesti o diferenta pentru un alt telefon.

Data viitoare foloseste husa, vei scapa de asemenea probleme.