| ChevyCruze a întrebat:

Am si eu urmatoarea problema...cum dezinstalez ucbrowser? E un browser in limba chineza si l-am instalat din greseala si acum nu mi se mai sterge din pc. Please help.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/ Programs and Features (sau Add or remove Programs)/programul respectiv şi dai Uninstall(sau Remove).
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante".

| DeyCj a răspuns:

Îl poți dezinstala, mai precis șterge toate comonentele din:
Intrii în safe mode(în boot apeși F8)
C:/Programs Files
Localizezi folderul ce are numele browserului sau producătorului acestuia
Folosești SHIFT+DELETE pentru a-l șterge
deschizi My computer
Faci folderele invizibile vizibile
Intrii în Userul tău/Aplication data
Localizezi folderul cu numele browserului
SHIFT+DELETE
Apeși logoul de windows și R
în fereastra ce apare scrii regedit/ENTER
din ferestra aia cu foldere NU ștergi nimic cu excepția folderelor ce conțin numele browserului/producătorului acestuia deoarece ecsta este registrul Windows(locul unde se păstrează setările sistemului, aplicațiilor și licențele acestora, inclusiv a sistemului)
Atenție
Se va naviga în toate grupele de regiștrii
La final se restartează sistemul și ar trebui să scapi de „virus"(serios dacă ăsta-i virus atunci un keylogger ce-i?). Succes

| K0sti a răspuns:

Adica virus! Din greseala...aoleu!
http://www.epasystems.ro/adwcleaner/

| BobocelMihai a răspuns:

Salut. Cu programul IOBit uninstaller big grin

| FeraruMihai2000 a răspuns:

Verifica control panel la programe, dezinstalere programe si vezi daca gasesti programul ala.