| BogdanAndrei42 a întrebat:

Am stransi bani pentru a achizitiona un Laptop din marca Asus, Acer sau Dell.Si voiam sa spun daca stiti un laptop decent, pana in 1000 lei, care sa duca destul de bine si marca buna.Cel care raspunde la cerintele mele are Fundita! :3

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu recomand, am mai instalat windows pe acest model de laptop e cat de cat ok
https://www.emag.ro/......D25V8NBBM/

Asta + in viitor un ssd va fi super ok in viitor, sa nu uitam ca vine fara windows
Intel Celeron Dual Core 1100 MHz ca duce pana la x asta e marketing
tip lcd antiglare, hd
4 gb ram =ddr4 =utima generatie
hdd de doar 5400 rpm dar la ce sa astepti eu am 850 de ron pe un ssd
Tip memorie video Dedicata
curios sunt de placa video https://en.wikipedia.org/wiki/Goldmont
Nu are unitate optica integrata
1 difuzor si 1 microfon incorporate

Iesire audio 1
VGA 1
HDMI 1
RJ-45 1
USB 2.0 1
USB 3.0 1
Retea 10/100, Wireless =1 gb de la rds nu merge
Baterie 3 celule Lithium-Ion bunicica

Dimensiuni (W x H x D) 381.4 x 27.2 x 252 mm
Greutate 2 Kg
Culoare Negru
Tastatura numerica Da

| Bondarel99 a răspuns:

La banii ăștia nu vei găsi un laptop decent, am umblat eu pe unul de 1000 lei și ma enervam pana reușea sa între in Chrome...
Un sfat ar fi sa cauți unul second. Intra pe olx sau alt site de anunțuri și vezi care ti se pare convenabil, te poți întâlni cu vânzătorul sa îl testezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Asus X540SA. E foarte bun.

| Andersen2k18 a răspuns:

Poftim este destul de ok, acum conteaza pentru ce il folosesti: https://goo.gl/d7JyLf

| RAY a răspuns (pentru YellowAngel):

Ala e praf, la ce sa faci cu un 2 gb ram sa fim seriosi, nu inteleg cum poate face Asus asa face

| YellowAngel a răspuns (pentru RAY):

La 1000 de lei ai si pretentii.

| RAY a răspuns (pentru YellowAngel):

Asa e, dar uni au