| radutzu23 a întrebat:

Salutare TPU am un laptop Acer Aspire V3-571g.

Viteza normala este de 2. 2GHz si spune ca poate urca pana la 3. 2GHz cu Turbo Boost.

Asta este si problemaTurbo Boost.

1.Se activeaza singur cand simte nevoia de mai multa putere?

2.Este necesar sa descarc Trubo Boost/sau ceva de genul acesta pentru a o activa eu viteza suplimentara?

Va rog frumos raspuns cat se poate de rapid.
am uitat sa mentionez in BIOS nu stiu exact cum sa umblu la overclock, deoarece nu imi apare exact ca un bios am windows 7 ultimate 64 biti. si sus in mijloc nu scir BIOS scrie altceva.

1 răspuns:
| Fedurnatuuul a răspuns:

Trebuie descarcat.Nu vine dintr-o data mai multa putere nu stiu dar cred ca tiar putea fi de ajutor asta: https://downloadcenter.intel.com/......nfirm.aspx