| costy97io a întrebat:

Am un laptop Asus si de cateva zile nu se mai aprinde, nu da nici un semn de viata. E mort complet! happy. Care ar putea fi problema. Incarcatorul este bun... Funda + Vot!

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Placa de baza...

| GreenSky a răspuns:

Bateria functioneaza?

| Jipa95 a răspuns (pentru GreenSky):

Daca incarcatorul este bun, trebuia sa plece si fara baterie!

| Jipa95 a răspuns (pentru GreenSky):

Ar putea fi 2 probleme :
- acea mufa in care intra incarcatorul s-a dezlipit si nu mai intra curent in el
- Pe placa de baza este un mic ''tranzistor'' daca ii pot spune asa, iar daca acela s-a ars, nu mai intra curent in laptop. Este o problema de alimentare 100%, procesorul daca se ardea laptopul trebuia sa porneasca, la fel si memoriile ram, HDD-ul, etc, du-te cu el la un service specializat.

| GreenSky a răspuns (pentru Jipa95):

Tocmai de asta am intrebat daca bateria functioneaza pentru a elimina posibilitatea afectarii mufei.

| RoGaming a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un service cu el.

| costy97io explică:

Nu stiu daca functioneaza bateria.Dar laptopul se poate aprinde si fara! Doar ca el nu se aprinde!