| VSynKOff a întrebat:

Salutare TPU, am un laptop destul de bunicel doar ca are 2 placii video una integrata care ruleaza cu procesorul de 64 de MB ( Procesor Intel Core i-5 3230-M) si alta AMD Radeon HD 7870 dedicata 2 GB, am auzit ca placile grafice integrate de la Intel fac furori la Gaming eu pot tine lejer jocuri care cer 512 mb placa video pe placa video de doar 64 mb, m-am gandit sa dezinstalez placa video de 2 GB si sa rulez jocuri doar pe cea de 64 voi care credeti ca este mai buna
PS: Cand rulez jocuri pe cea de 2 GB mai face si framelock-uri, iar laptopul se incalzeste foarte tare mai ales cand joc Darksidders 2 deci o parere va rog.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Ai auzit foarte prost! Nu poti compara o placa video dedicata cu una integrata! Trezeste-te! Face furori...laughing