| Anonimboy111 a întrebat:

Salutare TPU, am un nou iphone 13 recent cumparat si nu ma pot conecta la niste casti bluethoot, nu imi apar castile acolo nu-mi apare nimic si arata ca se incarca gen cauta, va rog ajutati-ma ori este de la casti.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune ce model de casti. De obicei castile in ear intra in modul pairing cand sunt in carcasa cu capacul deschis sau au un buton special de pairing.

| Anonimboy111 explică (pentru anonim_4396):

Niste casti myria inainte la iphone 11 imi mergea gen acum cateva zile

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimboy111):

Eu te-am intrebat ce model, tu imi spui o firma. Si nu, nu mereu trebuie activat doar bluetooth-ul si castile. Ininte probabil au intrat direct in modul pairing deoarece nu au mai fost conectate la nici un device dar acum tu le-ai avut conectate la un iPhone 11 si nu intra direct in acel mod, probabil. Daca sunt casti over-ear probabil au un led care de obicei trebuie sa pulseze cand sunt in modul pairing. Tine apasat pe butonul de pornire mai mult pana pulseaza acel led, daca au unul, ceea ce nu am de unde sa stiu deoarece nu esti in stare sa spui ce model sunt.

| Anonimboy111 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu ce model sunt de aia am zis doar firma?‍♂️ oricum mersi si tie

| IamJoKeR a răspuns:

Dai restart la iphone

| Anonimboy111 explică (pentru IamJoKeR):

I-am dat dar tot nu merge, s-ar putea sa fie de la casti cred, nu mai am altceva cu bluetooth ca sa incerc sa vad daca merge cu altceva

| Wr3nch a răspuns (pentru Anonimboy111):

Ce nmodel ai? Ai activat modul de imperechere?

| Anonimboy111 explică (pentru Wr3nch):

Ce mod de imperechere ca trebuie activat doar bluetooth pe telefon si castile aprinse

| Wr3nch a răspuns (pentru Anonimboy111):

Trebuie apasat ceva pe casti sau carcasa si dupa o sa apara in meniul de la iphone.

| Anonimboy111 explică (pentru Wr3nch):

Da stiu tin apasat pe un buton si se aprind si gata ar fi trebuit conectate ca asa faceam la celalalt telefon dar na oricum mersi

| Anonimboy111 explică:

Bluetooth**

| Anonimboy111 explică:

Am rezolvat oricum din ziua urmatoare