| Pentrak0 a întrebat:

Am un PC cu Ubuntu pe el si vreau sa instalez windows 10 pe el de pe stick deoarece nu am dvd writer. Ideea e ca din ce am inteles stick-ul trebuie sa fie bootabil putand sa se faca acest lucru direct cand downloadez win 10 pentru USB stick... asa e? Practic nu mai e nevoie sa il bootez separat cu un alt program?

Si apropo daca downloadez windowsul de pe site-ul oficial nu imi va cere key sau imi va cere?

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Intr-un pc cu windows faci stick booteabil cu Rufus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai nevoie, sa instalezi in calculatorul cuiva, Windows7-USB-DVD-Download-Tool-Installer, si tot in aceelasi calculator, sa ai imaginea sistemului de operare. Exemplu, Windows 10.iso. Instalezi programul mai sus mentionat, apoi urmezi instructiunile si-ti face un CD bootabil cu windows. Indiferent de unde-l descarci, iti cere serial Key. Dupa finalizare, introduci acel USB in PC-ul tau, si pornesti instalarea.