| EmanuelEmy7 a întrebat:

Am windows 10 pe 32 de biti, si dintr-o data cand lucram pe el, a aparut enervantul fenomen supranumit " Blue Screen ", imi care se regasea mesajul " CRITICAL PROCESS DIED ". Cum pot scapa de tampenia asta?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BSOD-ul se rezolva cel mai rapid prin reinstalare de windows, dar cum nu vrem asta pentru ca avem in laptop/pc documente si altele si nu vrem sa fie sterse, aplicam metoda REPAIR.Bagi cd-ul cu win in unitate si repornesti laptopul. In loc de install windows s dai Reapir si astepti sa repare windows-ul. Daca problema persista sun tdestule programe cum ar fi WinFix si altele care iti fixeaza si repara windows-ul.

| ovidiu68 a răspuns:

Start - cmd.exe (ca administrator). Tasteaza sfc/scannow enter. Daca ai o aplicatie nou instalata, dezinstaleaz-o. Daca ai un nou dispozitiv montat - update sau rollback drivers.

| claudiostar22222 a răspuns:

Am si euu aceasta problema dar acum vat raspunsul cu cmd si o sa incerc