| PickUp a întrebat:

Am windows 7 si in ultima vreme memoria mi-a scazut de la 15GB la 1 GBstraight face Am dat scanare am sters tot iar acum numai creste memoria.
Ce pot face sa imi creasca memoria?
Multumesc!
Funda!

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Prietene hai team viewer sau știi să folosești dacă da dă-mi un pm și te rezolv eu. Pe nevăzutelea nu am ce îți face.

| PickUp explică (pentru Azµre):

Ia id meu:
andy_last80@yahoo.com

6 răspunsuri:
| GabyAdicaEu a răspuns:

Debifeaza casuta unde scrie update automat...asta iti macina memoria!

| adybutterfly a răspuns:

Sterge arhivele ascunse, sterge restore point pe partitia respectiva, foloseste ccleaner http://www.filehippo.com/download_ccleaner dezactiveaza hibernarea (Dezactivaţi Hibernarea, care poate ocupa câţiva GB. Cel mai rapid Start>>CMD la search Enter, apoi în fereastra care apare scrie powercfg -h off şi Enter din nou. Poti închide acum fereastra.), Foloseste Disk Cleanup - Win 7

| PickUp explică (pentru adybutterfly):

Sa stii ca am inteles tot!
da si uh un tutorial.

| mirciu1234 a răspuns:

Fa o curatare si apoi o defragmentare a partitiei C.
Pentru defragmentare si curatare ai doua posibilitati:
1. Poti folosi uneltele sistemului de operare, Disk Cleanup si Disk Defragmenter. Pe ambele le gasesti intrand prin Start/All Programs/Accesories/System Tools.
2. Poti instala doua unelte gratuite de pe Piriform.com, respectiv CCleaner si Defraggler.

| ladydaianne a răspuns:

Reinstalează-ți Windows-ul.