| Mostesare a întrebat:

Aş dori să îmi achiziţionez o nouă placă video deoarece m-am cam săturat de cea pe care o deţin acum ( NVIDIA GeForce 8600 GT).
Cam acestea ar fi caracteristicile plăcii mele :
DAC Type : Integrated RAMDAC.
Approx. total memory : 1267 MB.
Cât despre monitor, am un Generic Pnp de la Benq ( Display : 1366 x 768, 32 bit, 60 Hz ).
Alte caracteristici ale calculatorului meu sunt acestea :
Windows : WIN 7.
Processor : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU, E6750 @ 2. 66GHz (2CPUs) ≈2.7 GHz.
Memory : 2048 MB RAM.
DirectX Version : DirectX 11.
DDI Version : 10.
Driver Model : WDDM 1.1.
Nu mă pricep îndeajuns la calculatoare încât să îmi aleg de unul singur o placă video nouă, tocmai de aceea apelez la ajutorul vostru.
Bugetul l-am fixat undeva pe la 300-350 Ron MAX.
Aştept păreri!

Răspuns Câştigător
| xBro a răspuns:

Iti recomand urmatoarea placa video - http://www.emag.ro/......EG71NBBBM/

Costa cu 10 lei mai mult decat "bugetul" tau dar merita :), BAFTA!

2 răspunsuri:
| Alexandrumrz a răspuns:

Iti pot da o nVIDIA geforce 9500 gt de 2 gb pentru placa ta