| catalineusx a întrebat:

Salutare >TPUAs dori sa-mi cumpar un nou pc si nu prea ma pricep in fonfigurari. Dispun de maxim 1600 lei si as dori un pc pentru gaming daca se poate in suma asta.mentionez ca ma intereseaza decat unitatea si un monitor dar care nu intra in suma asta(cam vreo 300 de lei alocati pentru monitor). Multumesc foarte mult!

5 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Iti recomand urmatorul sistem: http://bit.ly/Ppv0qO
Are o placa de baza buna + CPu dual core Intel + 4 GB + HDD 500GB + sursa Sirtec de calitate + HD6770 care se va descurca bine in jocuri + carcasa aerisita + monitor de 18"5.
Totalul este de 1929 RON.
Este maxim de performanta ce poti scoate in banii astia.

| pHe0Nix a răspuns:

Salut catalin, o sa te ajut sa-ti faci un config pc sa duca si jocuriile noi aparute, trebuie doar sa-mi lasi id tau si vb acolo, ne intelegem ma bine

| catalineusx explică (pentru pHe0Nix):

ID-ul meu este catamaryo

| Bbbbbbbbbgfddd a răspuns:

Eu am asa, procesor Intel pentium g4440, placa video nVIDIA gt 1030, sursa njoy titan 600w, placa de baza MSI H110, 8 gb ram ddr4, hdd de la.toshiba de 1 tb, si carcasa de care vrei tu: Am testat pe urmatoarele jocuri: Cs Go 110 fps pe rezolutie maxima grafica high, Last Man Standing grafica medie rezolutie 1660 60-70 fps, ark survival of the fittest pe medium dezolutie 1600 60-70 fps, America's Army proving grounds pe high rezolutie maxima 50-120 fps depinde de harta, Pay Day 2 high rezolutie maxima si grafica pe high 70-80 fps, Far cry 3 grafica maxima rezolutie maxima 90-100 fps, Unturned grafica ultra rezolutie maxima 70-120 depinde de harta si urmeaza sa mai testez niste jocuri, in concluzie pe eMAG piesele ajung undeva la max 1600 de lei si duce aproape toate jocurile si cele noi destul de decent.

Răspuns utilizator avertizat