| andrei112 a întrebat:

As dori sa stiu daca este vreo diferenta majora intre placa video Nvidia Quadro FX570m si ATI Mobility FireGL V5600. Din cate observ eu sunt cam acelasi lucru, am vazut pareri cum ca FireGL V5600 ar fi mai slaba, desi la specificatii vad ca ar fi mai buna din anumite puncte de vedere. Intreb acest lucru deoare am un HP Compaq 8510w workstation si i s-a stricat placa video Nvidia Quadro FX 570M (nu inteleg asta, eu l-am inchis si cand sa il deschid nu mai mergea) iar la service au inlocuit-o cu ATI Mobility FireGL V5600 (ambele variante sunt disponibile la cumpararea laptopului).
Multumesc!

1 răspuns:
| RedGuy a răspuns:

Din experienta mea cu PC-urile intodeauna am preferat Ati.De curand placa mea Ati s-a stricat si am inlocuito cu o Nvidia, nu sunt deloc multumit de Nvidia, am testato cu aceleasi jocuri testate pe ATI si ce pot sa spun este ca Ati care o aveam era mai veche decat Nvidia dar se pare ca ATI se "comporta" mult mai bine si nu sunt singurele placi schimbate.