| Mego123456789 a întrebat:

Salutare TPU as vrea sa incep sa fac yt dar nu stiu nici un program de editat si inregistrat va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| winter a răspuns:

Poti sa incerci ca nu te costa nimic doar ca la inceput va fi mai greu deoarece vei fi un anonim de care nimeni nu a auzit de el, trebuie sa ai rabdare si un subiect cat mai interesant si decenu cat mai mult continut. Ca programe iti pot recomana Sony vegas sau daca este ok poti folosi editorul din Youtube.

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Simplu!
Nu iti face un canal de yt.
Daca vrei sa faci yt pentru "BANI", afla ca din ianuarie 2018 doar canalele cu 1k abonati SI in jur de 400 de ore inregistrate din clipuri, vor putea monetiza clipurile.
Si daca vrei sa fii "gamer", afla ca lumea s-a plictisit de "gameri".
Ti-am spus ca e simplu, nu? Deci ramai la ce ai, greu vei creste.

Si, am uitat sa-ti spun, nu juca minecraft, e de toata jena pentru canalele noi, de fapt, pentru canalele noi toate jocurile sunt de toata jena, dar asta-i partea a doua.
++ Nu cersi abonati in comm altor clipuri, si nici in clipurile tale, si nici like-uri si nici share-uri, personal, ma scarbesc canalele care cersec like-uri/abonati/share-uri.

| Mego123456789 explică (pentru LPCTSTR):

Nu imi pasa de bani castigati din yt am loc de munca pentru asta. Mi-am dorit de mult sa incerc si de ce nu

| Mego123456789 explică (pentru LPCTSTR):

Orcum nu-mi pasa de parerile voastre am cerut un program ceva. Daca vreti ma ajutati daca nu tinetiva parerile pentru voi

| LPCTSTR a răspuns (pentru Mego123456789):

Open Broadcaster Software
https://obsproject.com/

| ZGEBYUSMEXIMUS a răspuns (pentru Mego123456789):

Ignora-i pe handicapati, VideoPad e bunicel si poti sa il gasesti gratis piratat

| Mego123456789 explică (pentru ZGEBYUSMEXIMUS):

Multumesc dar am dat funda deja
Se pare ca nici nu am inceput si am hate laughing

| Sn4k3 a răspuns:

Tu si alti cateva mii de oameni. Fa altceva mai constructiv mai bine, ca n-ai sanse avand in vedere la cat de multi sunt.

| Mego123456789 explică (pentru Sn4k3):

Imi doresc de mult sa fac chestia asta si am multe idei. Si atata timp cat va exista un singur abonat ce ma va sustine no sa renunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand Sony Vegas.
Baftă!

| DoctorWh0 a răspuns:

Cum a zis si CookieDog si Sn4k3, bani nu vei castiga prea usor. Dar, avand in vedere faptul ca tu ai zis ca nu te intereseaza asta, atunci iti pot recomanda unele programe bune, care te pot ajuta:
OBS(open broadcaster software), daca vrei ceva gratis si bun. Nu te speria de faptul ca arata mai complicat, sunt multe tutoriale pe YouTube.
Camtasia Studio e bun pentru incepatori. COSTA, dar poti gasi versiuni gratis pe internet. Are un editor de videoclipuri incorporat, deci poti edita chestii cu usurinta.
Action! Costa si asta happy dar e foarte bun pentru gameri. Versiunea gratuita are un scris(Watermark) sus in mijlocul ecranului, care ar putea sa deranjeze unii oameni.
Microsoft expression encoder este de la Microsoft si e bun pentru a captura desktopul. Din cate stiu eu, versiunea gratuita permite inregistrarea a doar 10 minute cred.

Editing:

Sony Vegas daca esti mai avansat sau vrei sa incerci sa faci chestii mai complicate.
Final Cut Pro daca esti pe Mac
Adobe Premiere, tot un program foarte bun pentru editat videoclipuri dar mai complicat.
Microsoft expression encoder cred ca are un editor incorporat
Filmora e cel mai simplu dar costa.