| Ionut97oancea a întrebat:

Salutare TPU, as vrea si eu sa stiu careetse diferenta dintre gddr5 si ddr3. vreau sa-mi cumpar o placa video si vad ca scrie gddr5 si am placa de baza ddr3. Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| DefinedArt a răspuns:

Nu are treaba tipul memoriei placii video cu tipul memoriei placii de baza. Placa aceea video este mai buna cel mai probabil. Cat despre compatibilitate... Vor fi compatibile.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Dar tu ai gasit placa de baza cu ddr5 de iti pui problema de compatibilitate?