| Alex80000 a întrebat:

Aseara vorbea-am pe skype cu cineva m-am dus cu castile putin pe hol si am calcat pe fir si dupa nu mai functiona nici microfonul nici sa se mai auda cum pot repara pentru ca mufele sunt bagate bine cel mai bun si rapid raspuns primeste Funda!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Deci ai mufe separate pentru casti/microfon.Cel mai adesea se intrerupe la un astfel de defect firul de masa(cel litat in generel). Posibil ca intreruperea sa se afle chiar in locul unde firul intra in ansamblu casti/microfon. Misca usor rotind in locul respectiv pentru a delimita defectul.(cred ca pa langa ureche trebuie sa intre firul)

Daca torsiunea firului a fost prea mare se poate intampla ca sa fie mai multe fire intrerupte dat fiind din cate imi dau seama 4 fire:
sa sicem 1 masa 2 semnal stanga 3 semnal dreapta 4 semnal microfon

1 răspuns:
| paco28 a răspuns:

Probabil ca sa dezlipit vreun fir ceva dasfa-le si vezi si tu Bafta!