| pix3L a întrebat:

Salutare TPU, astazi am pentru voi o intrebare adresata celor ce se pricep mai bine la componente de pc si la compatibilitatea acestora. Vreau si eu sa stiu daca intre placa de baza si placa video poate exista bottleneck, adica placa de baza sa ingusteze
placa video si sa nu-i arate adevarata voloare. Din cate stiu eu bottleneck apare intre procesor si placa video, nu stiu daca e legata si de placa de baza. Dar mai bine sa nu riscam nimic, dintre astea doua componente http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/883148/ daca fac SLI pot face SLI in siguranta, fara sa existe bottleneck.
Multumesc anticipat Funda.

Răspuns Câştigător
| rgx a răspuns:

Daca nu avea PCI Express 3.0 placa de baza mai mult ca sigur aveai bottleneck, din fericire are PCI Express 3.0 merge sa faci nVidia SLI si AMD CrossFire.Este o placa de baza buna, ai grija ce sursa alegi, si procesorul sa fie de generatie mai noua!