| DuMy123x a întrebat:

Astazi me-am cumparat un laptop nou HP de o performanta buna.
Nu imi placea sistemul de operare de pe el (windows 7 home premium) si am incercat sa instalez windows 7 ultimate si in timpul acestei instalari am intampinat eroarea windows not...on this hardware... In fine! Dupa prima restartare ceruta de instalare, ea (instalarea) a ajuns la pasul windows memory testing Si am intampinat eroarea : install windows: windows could not complete the installation to install windows on this computer restart.

Am incercat toata ziua sa scap de aceasta eroare. Nimeni nu avea o rezolvare clara asa ca nu am reusit.

Va rog mult AJUTATI'MAA crying

Răspuns Câştigător
| laptopnews a răspuns:

Daca a venit cu Windows preinstalat, cred ca trebuia sa ramai la acela. Diferenta nu e mare! Vezi aici ce versiune de Windows 7 ti se potriveste! http://laptopnews.ro/......l-meu.html

| laptopnews a răspuns (pentru laptopnews):

Multumim pentru fundita!

3 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Lasa w7 inapoi. Pentru un utilizator casnic (home user), nu e nicio diferenta intre Ultimate si Home Premium.

| TempusVernum a răspuns:

Lasa inapoi Windows 7 Home Premium licentiat. Sa crezi tu ca e mai bun cu ceva Ultimate pentru tine, cel putin.