| Stapanu22 a întrebat:

Salutare TPU, azi am luat un laptop Lenovo si nu are windows instalat pe el, eu nu am nici un cd-stick cu windows si nu am prieteni care au asa ceva, va rog frumos spuneti-mi cum pot sa pun un windows dupa net pe un cd ceva si sa-l bag in laptop si sa-l instalez (windows 7 vreau sa bag)

Multumesc anticipat, dau funda la raspunsul care ma ajuta.
Ps: daca se poate pas cu pas va rog, multumesc.

Răspuns Câştigător
| BobocelMihai a răspuns:

Descarca windows 7 in format ISO. Dupa care il pui pe DVD cu programul CDburnerXp la sectiunea burn ISO image big grin

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Intai vezi daca ai drivere pentru 7, ca s-ar putea sa nu ai! In rest, te descurci, altfel nu ai ce cauta in fata unui calculator...
Apoi exista Google, foloseste-l!

| Clorox a răspuns:

Cu CD!
Nu ai alt ceva de facut!

| Stapanu22 explică (pentru Clorox):

Am intrebat cum fac un cd bootabil sau ceva de genu