| xxxyyyzzz a întrebat:

Cand bag castile de l telefon (orice casti cu microfon, am incercat 3 originale de la telefon si 1 precehe Philips cumparata) nu mi vede microfonul. El merge pe skype dar asa nu l vede. Vreau sa l folosesc la cs go dar nu mi l gaseste. Am dat si la recording devices si mi l vede numai pe cel din laptop (integrat). Nici in cs go cand dau sa caute alte deviceuri nu mi l arata. Am incerc at sa instalez si drivere si nimic. Va rog sa incercati si voi(cei care aveti laptop si cs go(optional)) si sa mi spuneti daca a mers sau daca ai avut aceasta problema si cum ati rezolvat-o. PS Am win 10. Nu vreau sa imi spuneti sa mi cumpar niste casti usb. Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| RxTx a răspuns:

Exista casti care nu au cum sa nu mearga dar sunt foarte greu de gasit ele sunt pe mufa de usb si conumica prin date nu comunica asa ca si toate castile banale direct suletul luat de un microfon si transportat prin mufa aia expriata jack la placa de baza
sau cealalta solutie mult mai usor de gasit ar fi sa iti iei niste casti care sa meaga prin Bluetoth